background
image1 image2 image3

ETUSIVU

Logokilpailu 15.2.-31.3.2015

Ehdota seuralle logo!

Seura on edelleen uutta logoa vailla ja pyydämme jälleen teiltä apua. Viimeinen logokisa pidettiin pari vuotta sitten, mutta valitettavasti sopiva logo ei silloin irronnut.

Nyt siis pidetään uusi logokisa. Kisaan saa osallistua kuka tahansa, myös seuran ulkopuolinen jos teillä on tuttuja jotka ovat kiinnostuneita. Logo tullaan käyttämään eri tarkoituksiin : tekstiileissa, internetissä, tiedotteissa, virallisissa asiakirjoissa kuten laskuissa, jne... Logo voi olla värillinen, mutta sen tulee toimia myös musta-valkoisena. Kisan voittajalle annetaan 50 euron arvoinen lahjakortti , joka oikeuttaa käyttämään seuran eri palveluita (vuokraus, kurssi, jne).

Kilpailu päättyy 31.3.2015 (kilpailuaika pidennetään jos ei siihen mennessä ei ole vielä sopivaa logoa tullut). Sama osallistuja saa ehdottaa niin monta logoa kuin haluaa. Logot voi lähettää liitetiedostona osoitteeseen seura(at)kc.fi.

2018  Melontaseura K&C ry   globbers joomla templates