K&C ry

Vesillä vuodesta 1982

  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa

Uimahallivuorot 2009-2010 (Raksila ja Vesi-Jatuli )

Tulosta

Raksilan uimahallivuoro

  • Raatin hallin remontin vuoksi myös melontaseurojen vuoroja on lyhennetty. Jäsenille tarkoitettu uimahallivuoro on Raksilan uimahallissa lauantaisin klo 20.15 -21.30.
  • Hallista pitää poistua viimeistään klo 21.45.
  • Vuorot on jaettu yleisvuoron, poolon ja slalomin kesken.
  • Joinakin yksittäisinä kertoina hallivuoro voi olla pelkästään pelastautumis- tai slalomkäytössä, mutta niistä ilmoitetaan erikseen. Myös uimakilpailuista, pyhistä tai muista syistä peruuntuneista kerroista ilmoitetaan tällä sivulla.
  • Käytössä on vain ja ainoastaan kuntoallas. Vuoro on ilmainen ja se on tarkoitettu kaikille seuran jäsenille. Uimahallin aulassa olevaan vihkoon kirjoitetaan ensimmäisellä käyntikerralla nimi ja jatkossa vedetään aina käyntipäivämäärän kohdalle pystyviiva. Vihkoon on merkitty ryhmäpukuhuoneiden numerot. Pukuhuoneen oven saa lukkoon, mutta mitään arvokasta ei silti kannata tuoda hallille. Jokaisella vuorolla on oltava valvoja (pyritään, että ei olisi aina sama henkilö!), joka täyttää vuoron lopuksi lapun, johon laitetaan kävijöiden lukumäärä ja käytössä olleet tilat.
  • Vuoron jälkeen täytyy laittaa rataköydet takaisin paikoilleen.

Vuorojen jako ilmoitetaan aina tällä sivulla. Seuraavat vuorot on jaettu:

- 22.5.2010: Kauden viimeinen uimahallivuoro on PERUTTU uintikisojen vuoksi. 

Oulun uimahallin kuntoaltaan webkamera (kuva ei päivity automaattisesti, käytä päivitä-painiketta):

Raksilan uimahallin kuntoallas

 


Slalom-vuoro Vesijatulissa Haukiputaalla

Jatulin vuorot ovat loppuneet tältä talvelta.

Slalomharjoituksiin on hallivuoro Haukiputaan Vesijatulissa torstaisin klo 20.30-21.30. Vuorot alkavat 5.11.2009 ja jatkuvat maaliskuuhun 2010 asti.

Vuoro on ensisijaisesti tarkoitettu nuorille kilpailijoille ja heille harjoitukset ovat ohjattuja (Sylvain Eckhardt valmentajana). Kaikki muutkin slalom-melojat ovat lämpimästi tervetulleita vuorolle.

Järjestetään kimppakyydit pääasiassa Nokkalasta. Vesijatulissa ei voida säilyttää kajakkeja, joten kajakit on kuljettava joka kerta. Vuoro on lyhyt (1 tunti) ja sen vuoksi pitää toimia tehokkaasti, että saadaan mahdollisimman paljon aikaa melontaan.

Näin toimitaan:

- Nokkalassa kokoontuminen klo 19.30 ja lähtö Haukiputaalle heti kun on saatu kajakit kyytiin (mahdollisimman nopeasti)
- Hallille n. klo 20
- Kirjoitetaan nimet vihkoon ja saadaan avaimet pukukaapeille.
- Kajakit voi jättää altaan viereisen lasioven eteen TV-aulaan.
- Siirretään kajakit aulasta altaan reunalle (ovi voi aukaista sisältä päin)
- Kajakit on pestävä sisältä ja ulkoa
- Kaikki osallistuvat narujen virittämiseen jo ennen vuoron alkua (viimeistään klo 20.15) kuitenkin varoen, että narut eivät häiritse uimareita.
- Tasan klo 20.30 kaikki osallistuvat allasköysien irrottamiseen ja porttien laittamiseen
- Tasan klo 21.30 kaikki osallistuvat allasköysien kiinnittämiseen
- Hallista täytyy poistua ennen klo 22.00

Viimeksi päivitetty 17.05.2010 07:01  

Tulevia tapahtumia

ti elo 03 @13:00 - 15:00
Nuorten melontakoulu V
ti elo 03 @18:00 -
Tiistain kuntomelonta
ke elo 04 @18:00 - 20:00
Yleisömelonta
to elo 05 @17:00 - 20:00
Avokanoottikurssi II
ma elo 09 @18:00 - 20:00
Alkeiskurssi VII