Seuran pikkujoulut pidetään torstaina 21.12.2017 Myllyojan asukastuvalla (Jokivarrenpolku 5, 90650 Oulu) klo 18:00 alkaen. Tervetuloa nauttimaan rennosta meiningistä ja mukavasta yhdessä olosta!

 

Seura tarjoaa pientä purtavaa (pipareita, suklaata ja karkkia) ja juotavaa (glögiä ja virvokkeita). Osallistujat voivat tuoda jotain nyyttäriperiaatteella, mikäli tekee mieli. Pikkujouluihin ei tarvitse ilmoittautua.

Sauna on lämmin koko illan, joten omat pyyhkeet mukaan, mikäli haluatte saunoa.

Pikkujoulut on tuttuun tapaan mukava tilaisuus katsoa yhdessä kuvia ja videoita kuluneesta melontavuodesta. Jokainen voi tuoda omia valokuvia ja videoita vuoden retkistä tai reissuista kaikkien ihmeteltäväksi. Paikalla on iso näyttö ja tietokone.

Illan aikana jaetaan myös perinteiset vuoden palkinnot.

Pikkujoulut on myös mainio tapa tutustua muihin melojiin ja melonnan lajeihin. Aika harvoin voi samassa paikassa olla koski-, kilpa-, retkimelojia, uusia tai vanhempia jäseniä, nuoria, satunnaisia tai ahkeria melojia. Illan aikana on myös hyvä tapa tutustua seuran hallitukseen ja aktiiveihin ja esittää toiveita ja palautetta. 

Lämpimästi tervetuloa!

Joomla templates by a4joomla