K&C:n sääntömääräiset kevät- ja syyskokous 2016 pidetään yhdistettynä kokouksena maanantaina 5.12.2016 Raatin uimahallin kokoustilassa (1. krs). klo 18-20. Asialista on luettavissa alla. Muun muassa kokouksessa valitaan ensi vuodelle uusi hallitus. Hallituksen jäsenenä on mahdollisuus vaikuttaa aktiivisesti seuran toimintaan. Hallituksen kokouksia pidetään 3-4 vuodessa ja asioista keskustellaan myös kokousten ulkopuolella internetin välityksellä, esimerkiksi s-postilla tai facebookissa. Hallituksen jäsenten kesken valitaan mös seuran jaostojen vetäjät. Toki jaoston vetäjät ja muut toimihenkilöt kuten esimerkiksi vajamestarit voivat olla myös hallituksen ulkopuolella.

Tärkeä asia mitä tullaan käsittelemään kokouksessa on myös Suomen melonta- ja soutuliiton jäsenyys. Liiton jäsenmaksu on nostettu sen verran korkealle, että on tullut esiin kysymys, kannattaako meidän jatkaa melonta- ja soutuliiton jäsenenä.

 

Lämpimästi tervetuloa vaikuttamaan seuran tulevaisuuteen!

 


 

KUTSU

 

Päivämäärä: 5.12.2016
Klo: 18 alkaen
Paikka: Raatin uimahallin kokoustila, Raatintie 2, 90100 Oulu

 

Asialista:


1. Kokouksen avaus
2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi
pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
5. Esitetään vuoden 2015 tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajien /
tilintarkastajien lausunto
6. Päätetään vuoden 2015 tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden
myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille
7. Päätetään yhdistyksen urheilumuodot ja jaostot tulevalle toimikaudelle
8. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä liittymis-
ja jäsenmaksujen suuruudet vuodelle 2017.
9. Valitaan hallituksen puheenjohtaja sekä muut jäsenet tulevalle kaudelle
10. Valitaan jaoston puheenjohtaja kutakin yhdistyksen ohjelmassa olevaa
urheilumuotoa edustavaan jaostoon sekä muut tarvittavat toimihenkilöt
11. Valitaan yksi tai kaksi toiminnantarkastajaa ja
varatoiminnantarkastajaa taikka yksi tai kaksi tilintarkastajaa ja
varatilintarkastajaa
12. Päätetään jatketaanko Suomen melonta- ja soutuliiton jäsenseurana.
13. Päätetään kokous

Joomla templates by a4joomla