Hei! Seura järjestää perinteiset pikkujoulut tiistaina 17.12.2019 Myllyojan asukastuvalla (Jokivarrenpolku 5, 90650 Oulu) klo 18.00 alkaen. Tervetuloa nauttimaan rennosta meiningistä ja mukavasta yhdessäolosta! Pikkujoulujen yhteydessä pidetään seuran yhdistetty kevät- ja syyskokous 2019 klo 18 - noin klo19 (kutsu alla).

Seura tarjoaa pientä purtavaa (pipareita, suklaata ja karkkia) ja juotavaa (glögiä ja virvokkeita). Osallistujat voivat tuoda jotain pientä purtavaa nyyttäriperiaatteella, mikäli tekee mieli. Pikkujouluihin ei tarvitse ilmoittautua.

Sauna on lämmin koko illan, joten omat pyyhkeet mukaan, mikäli haluatte saunoa.Pikkujoulut on tuttuun tapaan mukava tilaisuus katsoa yhdessä kuvia ja videoita kuluneesta melontavuodesta. Jokainen voi tuoda omia valokuvia ja videoita vuoden retkistä tai reissuista kaikkien ihmeteltäväksi. Paikalla on iso näyttö ja tietokone.

Illan aikana palkitaan seuran aktiiveja (vuoden ohjaaja, vuoden uusi jäsen, vuoden koskimeloja, ym...).


Pikkujoulut on myös mainio tapa tutustua muihin melojiin ja melonnan lajeihin. Aika harvoin voi samassa paikassa olla koski-, kilpa-, retkimelojia, uusia tai vanhempia jäseniä, nuoria, satunnaisia tai ahkeria melojia. Illan aikana on myös hyvä tutustua seuran hallitukseen ja aktiiveihin ja esimerkiksi esittää toiveita ja palautetta seuran toiminnasta.

Lämpimästi tervetuloa!

In english: Welcome to the club's christmas party, that will be hold at Myllyojan asukastupa (Jokivarrenpolku 5, 90650 Oulu) next week tuesday 17 th of December 2018, beginning at 6 PM. From 6 to about 7 PM will be hold the official annual meeting where we will discuus for instance budget issues for the past season (2018) and planning the next one (2020).  The club is offering some christmas biscuits, chocolate and candys and also something to drink (alcohol free mulled wine and some soda, too). You can bring something to eat or drink to share with others, if you feel like it. During the evening the sauna will be warm, so take your towel, you like to visit sauna! We are also going to watch videos and photos of the past season, feel free to bring your own stuff, if you like to share with others. The christmas party is also a nice opportunity to meet new people and discover other kind of paddling discipline that you already practice yourself. Welcome!

 


KEVÄT- JA SYYSKOKOUS 2019 - KUTSU


Päivämäärä: tiistai 17.12.2019
Klo: 18:00 - noin 19:00
Paikka: Myllyojan asukastupa (Jokivarrenpolku 5, 90650 Oulu)

Asialista:
1. Kokouksen avaus
2. Valitaan kokoukseen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
5. Esitetään vuoden 2018 tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajien / tilintarkastajien lausunto
6. Päätetään vuoden 2018 tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille
7. Päätetään yhdistyksen urheilumuodot ja jaostot tulevalle toimikaudelle
8. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä jäsenmaksujen suuruudet vuodelle 2020.
9. Valitaan hallituksen puheenjohtaja sekä muut jäsenet tulevalle kaudelle
10. Valitaan jaoston puheenjohtaja kutakin yhdistyksen ohjelmassa olevaa urheilumuotoa edustavaan jaostoon sekä muut tarvittavat toimihenkilöt
11. Valitaan yksi tai kaksi toiminnantarkastajaa ja varatoiminnantarkastajaa taikka yksi tai kaksi tilintarkastajaa ja
varatilintarkastajaa
12. Muut esille tulevat asiat.
13. Päätetään kokous
Joomla templates by a4joomla